Zmniejszanie piersi

Mniejsze piersi – ładne i komfortowe

Nadmiernie duży biust prowadzi do zaburzeń proporcji sylwetki, ogranicza aktywność fizyczną, a także sprawia dyskomfort w codziennym życiu i trudności w doborze ubrań. Przyczynia się do zaburzeń postawy, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, bólów ramion i pleców, trudności w utrzymaniu higieny pod biustem oraz zmian dermatologicznych w fałdzie podpiersiowym.

Zabieg zmniejszenia piersi ma nie tylko znaczenie funkcjonalne poprawiające komfort życia i zmniejszające ww. dolegliwości, ale także estetyczny nadając piersi naturalną krągłość i jędrność, symetrię i odpowiednią wielkość otoczek, a także umiejszczając brodawki na właściwym poziomie.

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru gruczołu i skóry, przemieszczeniu otoczki z brodawką na właściwy poziom oraz modelowaniu pozostałej tkanki gruczołu nadając piersi odpowiedni jędrny kształt. W zależności od zastosowanej metody operacyjnej, blizny zlokalizowane są wokół otoczki, pionowo w dół do fałdu podpiersiowego oraz czasami w fałdzie podpiersiowym. Blizny zazwyczaj są esteyczne i mało widoczne.

Informacje praktyczne:

  1.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym /narkoza/ i trwa ok. 3 godziny;
  2. Po zabiegu piersi mogą być obrzęknięte, twarde i miejscowo zasinione;
  3. Mogą występować zaburzenia czucia skóry piersi i brodawek sutkowych, które w ciągu kilku miesięcy powinny ustępować;
  4. Szwy założone są wchłanialne, których nie trzeba usuwać. Czasami wokół otoczki zakładane są delikatne szwy, które usuwa się w 10 – 12 dobie po zabiegu;
  5. Przez ok. 8 tyg. pacjentka nosi w dzień i w nocy specjalny podtrzymujący biustonosz;
  6. Przez ok. 4 do 6 tyg. należy prowadzić oszczędzający tryb życia /unikanie wysiłku i wzmożonej aktywności fizycznej jak bieganie, pływanie/
  7. Do pracy można wrócić po ok. 2 tygodniach /z wyjątkiem ciężkiej pracy fizycznej/

Medycyna estetyczna