Podniesienie piersi

Piersi znów kształtne i jędrne

Wiek, zmiany polaktacyjne prowadzą do utraty jędrności, zwiotczenia oraz ptozy – czyli opadnięcia gruczołu piersiowego i brodawki sutkowej. Operacja podniesienia piersi /mastopeksja/ ma na celu przywrócenie gruczołowi odpowiedniej jędrności, krągłości, nadaniu piersi naturalnej projekcji, a także wyrównaniu wielkości otoczek i umieszczeniu brodawek sutkowych na właściwym poziomie.

Zabieg podniesienia piersi sam w sobie nie powoduje powiększenia gruczołu, a stosunkowo często w związku z modelowaniem tkanek i zwiększeniem napięcia skóry piersi prowadzi do optycznego zmniejszenia piersi zazwyczaj o jeden rozmiar.

Zabieg mastopeksji można wykonać z jednoczasowym powiększeniem piersi przez umieszczenie protezy silikonowej. Dobór odpowiedniego implantu uzależniony jest od porządanej przez pacjenktę wielkości piersi oraz właściwości anatomicznych sutka.

W zależności od metody operacyjnej blizny zlokalizowane są wokół otoczki, pionowo w dół od otoczki do fałdu podpiersiowego oraz czasami w fałdzie podpiersiowym. W większości blizny są estetyczne i niemal niewidoczne. Po zabiegu w specjalnym biustonoszu piersi ulegają modelowaniu a ostateczny wynik operacji można ocenić po ok. 6 miesiącach.

 


 

Informacje praktyczne:

  1. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym /narkoza/ i trwa od 2 do 3 godzin;
  2. Po zabiegu piersi mogą być obrzęknięte, twarde i miejscowo zasinione;
  3. Szwy usuwa się w 10 – 12 dobie po zabiegu;
  4. Przez ok. 6 tyg. pacjentka nosi w dzień i w nocy specjalny biustonosz;
  5. Przez ok. 4 tyg. należy prowadzić oszczędzający tryb życia /unikanie wysiłku i wzmożonej aktywności fizycznej/
  6. Do pracy można wrócić po ok. 2 tygodniach /z wyjątkiem ciężkiej pracy fizycznej/

Medycyna estetyczna