Lifting twarzy

Twarz naturalnie młodsza

Wraz z wiekiem zachodzą liczne zmiany w zakresie tkanek miękkich twarzy i szyi polegające na ich zwiotczeniu, powstaniu zmarszczek, pogłębieniu się bruzd oraz ich opadnięciu. Następstwem tego jest powstanie poprzecznych fałdów skóry szyi, podwójnego podbródka,  zwisającej linii żuchwy /”chomiki”/, pogłębienia się bruzd nosowo-wargowych. Zmiany w dystrybucji podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wiotka skóra dają typowy obraz starzejącej się twarzy.

Lifting twarzy ma na celu odmłodzenie twarzy i szyi, przywrócenie jej odpowiedniego napięcia, wygładzenia, poprawy zarysu linii żuchwy, naturalnych krzywizn i konturów twarzy oraz likwidacji podwójnego podbródka. Twarz staje się naturalnie młodsza, a ingerencja chirurgiczna jest praktycznie niezauważalna.

Linie cięcia skóry prowadzone są w taki sposób aby były praktycznie niewidoczne /w skroni, na granicy małżowiny usznej i za uchem/.  Zabieg można połączyć z korekcją powiek górnych lub dolnych oraz przeszczepem tkanki tłuszczowej.

Informacje praktyczne:

  1. Zabieg wykonwywany jest w znieczuleniu ogólnym;
  2. Po zabiegu twarz jest obrzęknięta i może być zasiniona;
  3. Wskazane jest ograniczenie ruchów mimicznych przez tydzień;
  4. Szwy usuwane są w 5 dobie  i 10-12 dobie po zabiegu;
  5. Do domu można wrócić po 3-5 dniach po zabiegu;
  6. Wskazane jest ograniczenie wysiłku fizycznego do 1 miesiąca po zabiegu;
  7. Okres rekonwalescencji wynosi 2-3 tyg, po który możliwy jest powrót do pracy;
  8. Po 5-7 dniach po zabiegu można stosować kosmetyki i makijaż;
  9. Nie zaleca się opalania przez okres 6 m-cy po zabiegu, skórę twarzy należy zabezpieczać przed słońcem kremami z filtrem UV;

Medycyna estetyczna