Odsysanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja czyli odsysanie tłuszczu jest zabiegiem, którego celem jest nie tyle odchudzanie ile modelowanie sylwetki poprzez usunięcie pokładów tkanki tłuszczowej w określonych rejonach ciała. Do okolic ciała, w których można wykonać zabieg należą: podbródek, ramiona, talia, brzuch, biodra, pośladki i uda. Jest to operacja, dzięki której można wymodelować talię, zmniejszyć brzuch, biodra, obwód ramion czy usunąć nadmierne pokłady tłuszczu w okolicy kolan.

W zależności od okolicy operowanej zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub rdzieniowym. Polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej przez kilkumilimetrowe nacięcia skóry specjalnych kaniul /rurek/, przez które początkowo podawany jest specjalny płyn znieczulający i obkurczający naczynia. Następnie przy pomocy specjalnego urządzenia odsysa się tłuszcz. Po zabiegu na okolicę operowaną zakłada się specjalne ubranko modelujące.

Liposukcja przy pomocy urządzenia MicroAire® zmniejsza inwazyjność zabiegu. Urządzenie to wytwarza specjalne drgania kaniuli, dzięki czemu odsysanie tłuszczu jest równomierne i delikatne. W odróżnieniu od odsysania ultradźwiękowego czy laserowego nie powoduje ryzyka oparzenia tkanek w związku z generowanym ciepłem.

Informacje praktyczne:

  1. Zabieg trwa od 1 -3 godzin.
  2. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym /narkoza/, miejscowym, lub rdzeniowym /do kręgosłupa/
  3. Przez ok. 6 tyg. nosi się specjalne ubranko elastyczne.
  4. Po około tygodniu od zabiegu wykonuje się masaż miejsca operowanego.
  5. Przez ok. 8 tyg. wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej /podnoszenia ciężkich przedmiotów, biegania, pływania, itp./
  6. Należy unikać słońca i solarium przez 6 m-cy po zabiegu.

Medycyna estetyczna