Korekcja powiek

Powieki najszybciej ulegają zmianom związanym z wiekiem. Pojawia się nadmiar cienkiej i wiotkiej skóry sprawiającej wrażenie opadania powiek. W zakresie powiek dolnych mogą występować tzw. „worki pod oczami”. Obraz smutnych, zmęczonych oczu przekłada się na postrzeganie całej twarzy jako przemęczonej, nieświeżej i starszej. Niejednokrotnie nadmiar skóry na powiekach utrudnia wykonanie i utrzymanie makijażu, pojawia się dyskomfort związany z uczuciem cieżkości i zmęczenia oczu. Przy znacznym nadmiarze skóry powiek pacjentki próbują kompensować opadnie poprzez dźwiganie brwi, tym samym pojawiają się zmarszczki na czole, a stałe napięcie mięśni czoła może być przyczyną bólów głowy.

Zabieg korekcji powiek jest operacją mało inwazyjną dającą spektakularny efekt młodszych, świeżych i wypoczętych oczu. Przywrócony blask oczom zmienia postrzeganie całej twarzy, jako młodszej i świeżej.

Operacja może dotyczyć powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. W przypadku powiek górnych nacięcie skóry wykonuje się w naturalnym fałdzie powieki co sprawia, że delikatna blizna staje się praktycznie niewidoczna.  Zabieg polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry, oraz często uwypuklającego się tłuszczyku, który przedstawia się na obraz spuchniętych, nabrzmiałych powiek.

W zakresie powiek dolnych podstawowym wskazaniem do operacji są tzw. „worki pod oczami”, oraz wiotka luźna skóra. Cięcie skóry prowadzone jest tuż pod rzęsami co sprawia, że delikatne blizny są praktycznie niewidoczne.  Zabieg polega na usunięciu, lub przemieszczeniu uwypuklającego się tłuszczyku z następowym wygładzeniem i napięciem skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu jest szybka. Obrzęk i niewielkie zasienia szybko ustępują. Po zabiegu stosuje się chłodne okłady przyśpieszające gojenie powiek. Do pracy można wrócić już po tygodniu w przypadku operacji powiek górnych i po 12-14 dniach przy operacji powiek dolnych.

Informacje praktyczne:

  1. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 1 do 2 godzin;
  2. Przez dwie doby po zabiegu zaleca się stosowanie chłodnych okładów zmniejszających obrzęk;
  3. Szwy usuwa się w 5 dobie po zabiegu;
  4. Po usunięciu szwów można stosować makijaż kamuflujący ewentualne niewielkie zasinienia;
  5. Powrót do pracy możliwy jest po 7 dniach po operacji powiek górnych i 12-14 dniach po operacji powiek dolnych;

Medycyna estetyczna